Wydarzenia

Red BULL MUSIC ACADEMY 2012 - rekrutacja rozpoczęta

02.02-02.04.2012

 

NABÓR DO RED BULL MUSIC ACADEMY 2012 ROZPOCZĘTY!

Muzyczna Akademia Red Bulla, skupiająca corocznie najświeższe pokolenie muzycznych producentów, właśnie uruchomiła proces aplikacyjny! Wszyscy twórcy, którzy mają ochotę przeżyć jedyną w swoim rodzaju muzyczną przygodę mogą od dziś (2 lutego) przesyłać swoje zgłoszenia. Termin nadsyłania aplikacji mija 2 kwietnia.

Po odwiedzeniu Berlina, Toronto, Londynu, Kapsztadu czy Madrytu, tegoroczny kampus Red Bull Music Academy zostanie wybudowany w jednym z najbardziej ikonicznych miast – Nowym Jorku. Multikulturowe miasto, w którym narodziły się takie gatunki muzyczne, jak hip-hop, disco, house, nu-wave czy post-punk to idealne miejsce na muzyczną edukację dla twórców z całego świata.

Wszyscy producenci muzyczni, DJ-e, instrumentaliści czy wokaliści, którzy do 30 września ukończą 21 lat - mogą od 2 lutego pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.redbullmusicacademy.com. Wypełnioną aplikację wraz z wyselekcjonowaną próbką swojej muzyki należy przesłać najpóźniej do 2 kwietnia 2012. Jury składające się z szefów wytwórni, dziennikarzy muzycznych oraz członków międzynarodowego zespołu Red Bull Music Academy wybierze spośród wszystkich zgłoszeń szczęśliwą sześćdziesiątkę. Wybrani uczestnicy będą mieli okazję szlifować swoje muzyczne zdolności podczas dwutygodniowych turnusów zorganizowanych w Nowym Jorku.
Aby dowiedzieć się więcej o warsztatach, można wziąć udział w jednym ze spotkań cyklu Red Bull Music Academy Session, na których absolwenci poprzednich edycji opowiadają o swojej przygodzie z Akademią. Najbliższe tego typu spotkanie odbędzie się już jutro (3 lutego) o godzinie 19:00 w gdańskim klubie Żak, gdzie w roli prelegentów wystąpią: Salva i Good Paul. Kolejne odbędą się 10 marca w Poznaniu, 18 marca w Warszawie oraz 31 marca we Wrocławiu. Wstęp na infosesje jest bezpłatny.

TERMINY WARSZTATÓW RED BULL MUSIC ACADEMY 2012

fot. Gianfranco Tripod

fot. Alejandro Gonzalez

Pierwszy turnus: 30 września – 12 października 2012
Drugi turnus: 21 października – 2 listopada 2012

Okres aplikacyjny: 2 lutego – 2 kwietnia 2012


****
Red Bull Music Academy to międzynarodowy cykl warsztatów, organizowanych corocznie w innym mieście. W ciągu dwóch dwutygodniowych turnusów Akademia skupia w jednym miejscu świeże pokolenie pasjonatów wyrafinowanych rytmów i dźwięków, którzy kształtują współczesne brzmienie muzyki. Zaproszeni do warsztatów muzycy reprezentują różnorodne style i zupełne odmienne techniki, którymi dzielą się ze sobą podczas wspólnej pracy w studiach nagraniowych mieszczących się w murach Akademii. Każdego dnia uczestnicy biorą udział w wykładach prowadzonych przez muzyczne autorytety takie jak Erykah Badu czy M.I.A. Wieczorami mają szansę występować w najgorętszych i najbardziej znanych klubach oraz salach koncertowych w mieście, w którym odbywa się ta wyjątkowa akademia.


Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji na: www.redbullmusicacademy.com ;

loading...