Wydarzenia

Parov Stelar w Studio

22.05.2012

Parov Stelar Band na koncercie w Krakowie !22 maja w krakowskim klubie „Studio” wystąpi zespół Marcusa Füredera. Będzie to część europejskiej trasy promującej najnowszy krążek „The Princess”, który ukaże się 19 kwietnia.
Parov Stelar to austriacki producent i muzyk Marcus Füreder. Uwagę świata przyciągnął świetnym debiutanckim albumem „Rough Cuts” (2004). Jego muzyka jest doskonałym przykładem kontynuacji trip-hopu, dziś ewoluującego w stronę lounge i downtempo, pełnego ciepłych, stylowych elektronicznych brzmień. Muzyka Parova w znacznej mierze opiera się jednak na naturalnych brzmieniach m.in. trąbki, kontrabasu czy fortepianu. Artysta ma na swoim koncie trzy solowe albumy oraz wspólny projekt z The Wolf Mayer Orchestra. Jego nagrania znane są z takich kompilacji jak „Hotel Costes”, „Many Ray” czy „Stress Free”, a Polsce chociażby ze składanek z cyklu „Pinacolada”.

Ostatni dwupłytowy album "Coco" wydany został w 2009 roku, a inspirowany był jazzem lat 20. XX wieku oraz swingiem. Pierwsza płyta to klimaty nu jazzowe, zaś druga CD to zebranie house’owych kawałków tego austriackiego DJ-a, do tej pory dostępnych jedynie na singlach.

Poprzednie koncerty zespołu w Polsce pokazały jak olbrzymi potencjał drzemie w ich chwytliwych, a przy tym wyrafinowanych utworach i jak doskonale sprawdzają się one w wersji koncertowej. Seria koncertów w Polsce będzie okazją do promocji nowego wydawnictwa płytowego zespołu - „The Princess” - którego premiera zapowiadana jest na 19 kwietnia.

Parov Stelar Band

22.05.2012 Kraków „Studio”

Start 20:00, wejście od 18:30

Ceny biletów:

85 zł – przedsprzedaż

95 zł – w dniu koncertu

Bilety są dostępne w bileteriach sieci Ticketpro na terenie całej Polski (Empik, Saturn, Media Markt) – www.ticketpro.pl

loading...