Wydarzenia

Flair Fight w Krakowie

29.05.2011

 

Flair Fight w Krakowie!

Przed nami pierwsze eliminacje do IFL Grand Final!

 

Jedyne w Polsce ligowe zawody dla barmanów zaliczane do Pucharu Świata Grand Slam federacji World Flair Association (WFA) wkraczają w kolejny etap działalności. W 2011 roku na zawodników czekają nowe zasady startów, wysokie nagrody i ciekawe rozwiązania merytoryczne.

 

Tegoroczna IFL to przede wszystkim dwie nowe kategorie startów na poziomie „Basic” i „Advanced” oraz działania merytoryczne.

 

Adresowany do juniorów (osób poniżej 20 roku życia) poziom „Basic”, obejmie konkurencje free pouring i speed Flair. Do dzisiaj w konkurencji Free Pouring, w tym roku wystartowało już ponad 300 najmłodszych uczestników IFL.

 

Kategoria „Advanced” to zawody Flair rozgrywane w Polsce na poziomie lokalnym. W tym roku, status lokalnych eliminacji Independent Flair League otrzymały rozgrywki Flair Fight organizowane m.in. w Krakowie i Katowicach przez Flair Academy. Starty barmanów rozegrane zostaną w kategorii „junior” i „open” w maju, lipcu, wrześniu i listopadzie, a ich zwycięzcy otrzymają awans do półfinału IFL. Najbliższe rozgrywki IFL w kategorii „Advanced” rozegrane zostaną już 29 maja w krakowskim klubie Frantic.

 

Pomysł organizacji lokalnych eliminacji IFL jest naturalną konsekwencją kilkuletniej, wspólnej działalności w obrębie organizacji eventów i zawodów barmańskich. Jestem przekonany, że dzięki współpracy z IFL, zawody Flair Fight na stałe wpiszą się w kalendarz najlepszych imprez barmańskich w Polsce – mówi Marcin Osypiński z Flair Academy.

 

Jednocześnie, w placówkach Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów odbędą się „Dni otwarte IFL”, podczas których będzie można przystąpić do startu we wszystkich kategoriach. Eliminacje techniczne odbywać się będą w MSBiS od czerwca 2011 roku.

 

Zakończenie tegorocznej Independent Flair League nastąpi tradycyjnie podczas półfinału do IFL Grand Final. Finał odbędzie się na zakończenie kalendarza Grand Slam federacji WFA.

 

Przed nami rok pełen pozytywnych zmian. W tym roku IFL jeszcze mocniej niż do tej pory stawia na merytorykę zawodów, m.in. poprzez kontynuację współpracy z MSBiS czy organizację Flair Fight. Podobnie, jak w latach poprzednich bardzo mocno stawiamy na młodych barmanów, adresując do nich m.in. poziom Basic. W ciągu 5 lat organizacji jedynej polskiej ligi dla barmanów i restauratorów dwukrotnie otrzymaliśmy tytuł najlepszej produkcji na świecie organizacji WFA - cały czas pokornie ucząc się od naszych największych, ale zarazem jedynych, pozytywnych konkurentów na rynku światowym, jakim jest londyński Roadhouse. Obrana strategia dowiodła, że nasze zawody nie są widowiskiem średniej jakości dla kilku żonglerów i pseudo juniorów, ale pełna machina marketingowa i merytoryczna z najbardziej widowiskowym finałem. Finałem, który wyznacza w Polsce trendy w kanale HoReCa, za którymi podążają inne firmy, zawody czy szkoły barmańskie w całym kraju - podkreśla Grzegorz Zięba, producent IFL.

 

***

Informacje na temat Independent Flair League

Independent Flair League – Niezależna Liga Flair to jedyne w Polsce międzynarodowe i niezależne zawody dla barmanów o charakterze ligowym. Biorą w nich udział najlepsi barmani czynnie pracujący w zawodzie. Od 2008 Niezależna Liga Barmańska jest obecna w Grand Slam federacji World Flair Association - światowym cyklu największych imprez barmańskich na świecie. Tegoroczne edycja IFL obejmie cztery rozgrywki lokalne i międzynarodowy finał, który odbędzie się w grudniu w Warszawie.

Dodatkowych informacji udzielają:

Grzegorz Zięba

Entertainment Group

e-mail:

tel. + 48 501 245 011

www.ifl.com.pl

www.entertainment.pl

 

Marta Kroplewska

e-mail: marta@prgroup.pl

tel. + 48 512 213 547

www.prgroup.pl

 

 

loading...