Wydarzenia

Autoryno wraca do Polski

23.05.2011
Po rewelacyjnym koncercie na tegorocznym festiwalu Nowa Muzyka Żydowska w Warszawie, francuski zespół AutorYno wraca w maju na cztery koncerty do Polski. Tym razem towarzyszyć mu będzie nowojorska formacja Pitom:
 
21/05/2011 POZNAŃ Dragon
22/05/2011 WARSZAWA Festiwal Otwarda Twarda
23/05/2011 KRAKÓW Piękny Pies
24/05/2011 WROCŁAW Puzzle + SUPER SEAWEED DUO (USA)

AUTORYNO (FR, Tzadik)

"To szalony zespół wywodzący się z Paryskiego punk-rocka, którego liderem jest nadzwyczajny młody gitarzysta David Konopnicki. Autoryno uderza dźwiękiem i ekscytującą muzyczną wyobraźnią. Pełna młodzieńczej energii gitara; masywny i skoncentrowany, potężny beat, tworzą jedenaście instrumentalnych utworów, łączących siłę rocka ze smakiem żydowskiej tradycji. David oraz Eyal Maoz, Jon Madof, Yoshie Fruchter, są pionierami nowego żydowskiego rockowego brzmienia, który wypełniony jest pasją, intensywnością, uczuciowością i świeżym otwartym dźwiękiem." - John Zorn

www.myspace.com/autoryno


PITOM (USA, Tzadik)

"To ogniste i uduchowione CD, którego nie można przestać słuchać, zawiera intensywną, świeżą muzykę żydowską tego ekscytującego kwartetu młodych buntowników." - John Zorn

Zespół składa się z: lidera i gitarzysty - Yoshie Fruchtera oraz basisty - Shanira Blumenkranza.
Zaczęli od chwalonego przez krytyków i bardzo udanego debiutu wydanego przez wytwórnię Tzadik. Teraz Pitom nadal rozwija unikalny styl nazywany "punkassjewjazz" i wraca na drugim albumie zatytułowanym "Blasphemy and Other Serious Crimes.".

W języku hebrajskim Pitom oznacza "nagle", a nazwa ta doskonale oddaje ich muzykę. Piosenki na "Blasphemy and Other Serious Crimes" są mocne i intensywne lecz płyną z pełną dynamiką i ekspresją. Wpływy żydowskie są subtelne, ale dokładnie zauważalne. Yoshie jest pobożnym Żydem, a jego szacunek dla swojego wyznania, muzyki i kultury przejawia się wyraźnie na całym albumie. Na koncertach, dźwięki jego gitary przypominają Żyda modlącego się i kołyszącego w świąteczny dzień Yom Kippur. Z tego względu stylem i dźwiękiem Pitom przekazuje całego siebie. 

www.myspace.com/pit
om
loading...