Wydarzenia

5killowatt w Pixelu

09.03.2012

5killowatt to cykl z pod znaku dubstep & drum'n'bass który odbywa się w Krakowie. To juz 10 edycja cyklu, a naszym gościem będzie SCREWBALL wydający swe produkcje w (Heavy Artillery Rec) za gramofonami i konsoletami staną. PZG (Dobrebity.pl), techniczny wariat FATCUT z Flip Da Floor, oraz twórcy cyklu BC & METOD (Gangsteppaz). Zapraszamy !!

:: 09.03.2012r


:: 5KILLOWATT w/ SCREWBALL (Heavy Artillery Rec)


:: Line Up:

 

:: SCREWBALL (Heavy Artillery Rec)www.facebook.com/skrubolski
soundcloud.com/skrubolski

:: PZG (Dobrebity.pl)soundcloud.com/pzg

:: BC (Gangsteppaz)soundcloud.com/badcommunity

:: METOD (Gangsteppaz)soundcloud.com/gangsteppaz

:: FATCUT (Flip Da Floor)soundcloud.com/fatcut


Gdzie: Klub Pixel Wielopole 11 KrakowNuta: Dubstep, Grime, DnB
Start: 22:00 End: ?Wstęp: LISTA FB FREE reszta 5zł

Patronat:www.facebook.com/projektlowcy
www.facebook.com/dpKRAKOW" target="_blank">www.facebook.com/oi.www.facebook.com/dpKRAKOW
www.facebook.com/LOOKSFERY


SCREWBALL - wychowany na pełnych gwałtu i przemocy ulicach bydgoskich osiedli od najmłodszych lat musiał radzić sobie z życiem na społecznym marginesie. Szybko związał sie z lokalnym undergroundem. Dzięki swym oryginalnym metodom wspiął się na szczyty pół światkowej drabiny. Po latach rządzenia nielegalnymi strukturami popadł w marazm i właśnie wtedy postanowił spróbować czegoś nowego – muzyki.

Zaczął od składania bitów z jedynych dźwięków jakie znał - świszczących kul, bryzgającej na ściany krwi, krzyków przerażonych kobiet, dzieci, itp. Wkrótce wzbogacił swoje produkcje o nowe brzmienia, jednak to cały czas nie było to, czego oczekiwał.

I wtedy, w zamierzchłych latach 90. poprzedniego wieku usłyszał wczesny breakbeat, zwany uk hardcore. Od tego momentu rozpoczęła się jego prawdziwa kariera jako producenta oraz dj'a. Przez lata produkował breakbeat w każdej formie (od hiphopu przez dnb), by wreszcie odkryć etno folk. To nie był zbyt trafiony pomysł z tym gatunkiem, wiec spróbował garażu, który niemal z miejsca zaczął wydawać dla podejrzanych wytwórni - HakRec, a chwilę później BigBad. Labele okazały się być fikcyjnymi spółkami stworzonymi do prania brudnych pieniędzy. Skompromitowany Screwball wygnany ze sceny garage postanowił wrócić do korzeni.

Zamknął się w swoim studio, by po kilku miesiącach wrócić z oldskoolowym uk hardcorem, zwanym juz teraz hardcore breaks lub nurave. Szybko zaczął wydawać swoje produkcje dla Tornado, Firewall, JunkiMunki oraz innych. Wkrótce później podpisał lukratywne kontrakty z kolejnymi labelami, tym razem wydając dubstep i drumnbass (VIMrec, Heavy Artillery Rec). Zdobył rzeszę fanów, stał się popularny i sławny, jego rozpoznawalność w Wielkiej Brytanii osiągnęła poziom oscylujący gdzieś między Coca-Colą a Wytwórnią Makaronów w Łabiszynie. Screwballowi nigdy nie udowodniono żadnej zbrodni. W kartotekach figuruje jako 'niekarany'.

Dzielił scenę i napoje wyskokowe m.in. z: Pendulum, Roni Size, Nero, Skream, Benga, Fresh, Chase&Status, High Contrast, Ed Rush, Mt Eden, Danny Bird, Goldie, Alix Perez, Nu:Tone, Cyantific, Doc Scott, Commix, UK Apache, Kosheen, Netsky, London Elektricity, Dirtyphonics oraz z zespołem Wilki.

Wydania:Screwball – Redl Bleep - Heavy Artillery Rec
Screwball – Schrader - Heavy Artillery RecScrewball – 13th - Heavy Artillery Rec
Screwball – Ramsam - Heavy Artillery RecScrewball – Crystal Clear – In Da Jungle Rec
Screwball – Sensi – In Da Jungle RecScrewball - The Name Of Macgyver - Big Bad Digital
Adam Faz - Evil Circuitry - Screwball Remix – VIM Rec


PZG - Burzy zasady zabaw w kółeczku, gdzie królują dopięte fraki i koktajle z parasolką. Jego produkcje są pełne ciekawych pomysłów, wołań o pomoc, dam do towarzystwa, hazardzistów, wątpliwych sportowców, niegroźnych pijaków oraz innych wieszczy. Występując na żywo, prezentuje muzykę, która wymachuje toporami na parkietach… Istnieje czasoprzestrzeń, w której określenie PZG wskazuje dźwięk straty moralnej bądź upragnionego szaleństwa!

BC - DJ i promotor, hołdujący głównie stylistyce rodem z wysp. Szerokie spektrum brzmień prezentuje grając w największych polskich miastach i organizując rozliczne potańcówki pod Wawelem. W ciągu przeszło 10 lat działalności jako Gangsteppaz oraz Flip Da Floor dal się poznać wielu koneserom niekomercyjnej muzyki elektronicznej. Jego autorski cykl imprez Avangardance, 5Killowatt oraz Plug In Night pozwolił bywalcom krakowskich klubów posłuchać na żywo takich asów jak Aquasky vs Masterblaster, Disposable Breaks Dj's, Atomic Hooligans, Stanton Warriors, J-Bass, Drumattic Twins, Kev Quadrant, Black Sun Empire, Jerome Hill, Freq Nasty, P.O.D, Breakfastaz, Slyde, Janette Slack, Code Red, Soul Of Man, 2manydj's, Ludmilla, Beat Assassins, A.Skillz, Barry Ashworth, Vandal, Hexadecimal, Krafty Kuts, Jinx In Dub, Equalizers, The Squire Of Gothos, Zed Bias, Baobinga, Kanji Kinetic, 2 Bit Thugs, Hard House Banton, NB Funky, Benjamin Damage, Superisk, Randomer, Linton Brown, Xxxy. Zaliczyl też występ na zeszłorocznym Open'erze oraz na Era Nowe Horyzonty, jak rownież zagrał goscinnego seta w audycji Born Idle Show prowadzonej przez Code Red w Londynskim radio ibreaks.co.uk.

FATCUT (Flip Da Floor/Nuskoolbreaks.pl) - krakowski Dj. Miksuje od przeszło 10 lat, grając setki imprez zagłębił sie w nie jeden gatunek muzyki elektronicznej. Na imprezach prezentuje energiczny styl gry z mnogoscia cut`ów w pełni wykorzystujac mikser jak i z powodzeniem wplatając scratch-e. Miksuje głównie połamane brzmienia czyli wszelkiego rodzaju Breakbeat, Dubstep, Ragga Jungle, Glich-hop. Wspołorganizator cyklicznych czawartkowych Dubstep Night w Krzysztoforach. Od 2002 połowa Flip Da Floor, cru zalozone wraz z Bad`em Community które organizuje i promuje stricte breakbeat-owe imprezy. Na imprezach Prezentują energiczne mixy z wykorzystaniem 4 gramofonow. Wraz z druga polowa FdF zagral goscinnego seta w audycji Born Idle Show prowadzonej przez Code Red ( J-Bass & Journeyman ) w Londynskim radio iBreaks.co.uk. Do tej pory supportowal: Krafty Kuts, Aquasky vs Masterblaster, A.Skillz, Atomic Hooligans, Stanton Warriors, Ctrl-Z, Drumattic Twins, Son of Kick, Black Sun Empire, A.Skillz, Soul Of Man, Breakfastaz, Jerome Hill, Freq Nasty, Slyde, Janette Slack, Code Red, Ludmilla, Beat Assassins

loading...