Drodzy Pogodzinowcy, przekazujemy Wam nową funkcjonalność polegającą na możliwości dodawania zdjęć w recenzjach, które pozostawiacie na naszym serwisie.

Nic tak nie oddaje atmosfery restauracji czy kawiarni jak zdjęcie wnętrza lokalu, w którym spędzacie czas lub smakowitości, które właśnie spożywacie. Zachęcamy serdecznie, aby zdjęciami ubogacać opinie, a każdego miesiąca najlepszą recenzję ze zdjęciem nagrodzimy niespodzianką.

Restauracja Stary Piec

ul. Skalica 23A, Kraków
To miejsce powstałe z pasji do gotowania i jedzenia. Kochamy włoskie smaki, a Naszą specjalnością jest pizza. Jesteśmy z...

Amarylis

Dietla 60, Kraków

Dawno temu na Kazimierzu

ul. Szeroka 1, Kraków
Wnętrza są aranżacją dawnych sklepów i warsztatów żydowskich oraz polskich, Restauracja kusi oryginalnym menu oraz bogat...

Dobry Kumpel

Floriańska 47, Kraków
Świetne miejsce na wieczorne piwo i drinka, także przy muzyce na żywo albo meczu.

Daily Sushi (CH Krokus)

Bora-Komorowskiego 37, Kraków
Na naszych stoiskach proponujemy menu składające się z kliku różnych zestawów, z których każdy wybierze coś dla siebie.

Kawa – tylko ona obudzi na wiosnę

Nazwa kawy pochodzi prawdopodobnie od arabskiego kahwa. Do większości języków europejskich przeniknęła poprzez tureckie słowo kahve i utworzoną od niego włoską nazwę caffè.

W Polsce pojawiła się po bitwie pod Wiedniem w 1683 w formie tureckiej (choć wcześniej już znana była regionalnie, np. w Kamieńcu Podolskim, gdzie dla wojsk osmańskich stworzono po zajęciu przez nie miasta kawiarnie).

Owoce kawowca wykorzystywane były w Etiopii już w I tysiącleciu p.n.e. Spożywano je gotowane z dodatkiem masła i soli, lecz nie uprawiano, tylko zbierano ze stanowisk naturalnych. Z odkryciem kawy wiążą się dwie legendy. Pierwsza przypisuje związane z tym zasługi sufiemu Shaikh ash-Shadhilemu. Miał on w czasie swojej wędrówki po Afryce przypadkiem natrafić na stado wyjątkowo pobudzonych kóz. Z ciekawości spróbował zjadanych przez nie owoców, poznając ich niezwykły wpływ na organizm człowieka. Druga, bardzo podobna historia jako odkrywcę podaje etiopskiego pasterza o imieniu Kaldi.

Zapraszamy na pyszną kawę do jednej z kawiarni umieszczonych na naszym serwisie

Na podstawie wikipedia.

Co słychać w Twoim mieście

28.05.2012 - UK w Krakowie

 

W dniu 30.05.2012 Klub Studio zaprasza na koncert legendarnej grupy UK


22.05.2012 - FotoBzikowe spotkanie z Anitą Andrzejewską

 

W dniu 29.05.2012 FotoBzik zaprasza na spotkanie z  artystką Anitą Andrzejewską


21.05.2012 - Pokaż wykładowcy gdzie jego miejsce

 

W dniu 21.09.2012 w Krakowie odbędzie się konferencja TEDex

Najnowsze opinie

kuchnia: ( 8 )
wystrój: ( 8 )
cenowo: ( 8 )
loading...